KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9862343

nr 986 2343

Ulf Trotzig

(1925-2013), Sverige

Etsning, Ulf Trotzig (1925-2013), signerad. 1963, 102/125, motivet: 34x39

Ulf Trotzig, svensk målare, tecknare och grafiker född 1925, död 2013.

Utrop:

400 kr

måndag 12 oktober 2015
kl 18:12:30

Ulf Trotzig

Läs mer om Ulf Trotzig